GIUSEPPE ALTAMURA

GIUSEPPE ALTAMURA

CNR-IPSP
ILARIA ANTELMI

ILARIA ANTELMI

UNIBA-DiSSPA
CARLOS ANDREZ ANTOLINEZ

CARLOS ANDREZ ANTOLINEZ

CSIC-ICA
YVONNE MARIE ARNSDORF

YVONNE MARIE ARNSDORF

SG-SASA
OFIR BAHAR

OFIR BAHAR

ARO VOLCANI
JUAN BARBA POLO

JUAN BARBA POLO

AUREA IMG
SILVIA BARBÉ MARTÍNEZ

SILVIA BARBÉ MARTÍNEZ

IVIA-PPBC
GIUSEPPE BARI

GIUSEPPE BARI

UNIBA-DiSSPA
JOSE BLASCO

JOSE BLASCO

IVIA-AC
DONATO BOSCIA

DONATO BOSCIA

CNR-IPSP
DOMENICO BOSCO

DOMENICO BOSCO

UNITO-DISAFA
MARTIN BRANDSTETTER

MARTIN BRANDSTETTER

BFW
MARTIAL BRIAND

MARTIAL BRIAND

INRA
VINCENZO CAVALIERI

VINCENZO CAVALIERI

CNR-IPSP
CARLOS CHACÓN DIAZ

CARLOS CHACÓN DIAZ

UCR-CIET
CARMEN CAPISCOL PÉREZ DE TUDELA

CARMEN CAPISCOL PÉREZ DE TUDELA

CITOLIVA
THOMAS CECH

THOMAS CECH

BFW
SOPHIE CESBRON

SOPHIE CESBRON

INRA
MICHELA CHIUMENTI

MICHELA CHIUMENTI

CNR-IPSP
ROCIO CORDOBA

ROCIO CORDOBA

CITOLIVA
ANDREAS DAXER

ANDREAS DAXER

BFW
DANIELE CORNARA

DANIELE CORNARA

UNIBA-DiSSPA
PASCALINE COUSSEAU

PASCALINE COUSSEAU

ANSES-LSV
SERGIO CUBERO GARCIA

SERGIO CUBERO GARCIA

IVIA-AC
AMANDINE CUNTY

AMANDINE CUNTY

ANSES-LSV
GIUSY D’ATTOMA

GIUSY D’ATTOMA

CNR-IPSP
ERIK DE BADTS

ERIK DE BADTS

AUREA IMG
ANGELO DE STRADIS

ANGELO DE STRADIS

CNR-IPSP
LAURA DIANA

LAURA DIANA

UNIBA-DiSSPA
MICHELE DI CAROLO

MICHELE DI CAROLO

CRSFA
CRESCENZA DONGIOVANNI

CRESCENZA DONGIOVANNI

CRSFA
VITO ELICIO

VITO ELICIO

AGRITEST
MARYA LAYA ORTEGA ESPALDON

MARYA LAYA ORTEGA ESPALDON

WU-BEC
SANDRINE EVEILLARD

SANDRINE EVEILLARD

INRA
XAVIER FOISSAC

XAVIER FOISSAC

INRA
ALBERTO FERERES

ALBERTO FERERES

CSIC-IAC
LILIA FORMICA

LILIA FORMICA

AGRITEST
CAROLINE FREYE-MINKS

CAROLINE FREYE-MINKS

LOEWE
MARIA CARMEN GARCIA ROMERO

MARIA CARMEN GARCIA ROMERO

CERTIS EUR
FRANCES GAWTHROP

FRANCES GAWTHROP

A L TOZER
PASCAL GENTIT

PASCAL GENTIT

ANSES-LSV
ABED GERA

ABED GERA

ARO VOLCANI
JEAN-FRANÇOIS GERMAIN

JEAN-FRANÇOIS GERMAIN

ANSES-LSV
MURAD GHANIM

MURAD GHANIM

ARO VOLCANI
ANNALISA GIAMPETRUZZI

ANNALISA GIAMPETRUZZI

UNIBA-DiSSPA
GABRIELA GONZÁLEZ ESPINOZA

GABRIELA GONZÁLEZ ESPINOZA

CR-CIET
TERESA GORRIS

TERESA GORRIS

IVIA-PPBC
SARAH GREEN

SARAH GREEN

FORESTRY RES AG
LAURENCE GUTIERREZ

LAURENCE GUTIERREZ

CERTIS EUR
MINNA LIISA HAAPALAINEN

MINNA LIISA HAAPALAINEN

UB-MAAT
AHMED HAJRI

AHMED HAJRI

ANSES-LSV
BEATRICE HENRICOT

BEATRICE HENRICOT

FORESTRY RES AG
GERNOT HOCH

GERNOT HOCH

BFW
MARILIA HORTA JUNG

MARILIA HORTA JUNG

PRC
CHRISTINE HÜTTLER

CHRISTINE HÜTTLER

BFW
ANTONIO IPPOLITO

ANTONIO IPPOLITO

UNIBA-DiSSPA
MILAN IVANOVIĆ

MILAN IVANOVIĆ

UB-FA
MARIE-AGNÈS JACQUES

MARIE-AGNÈS JACQUES

INRA
LAURI JAUHIAINEN

LAURI JAUHIAINEN

LUKE
COLIN JEFFRIES

COLIN JEFFRIES

SG SASA
DUSANKA JERINIC-PRODANOVIC

DUSANKA JERINIC-PRODANOVIC

UB-FA
THOMAS JUNG

THOMAS JUNG

PRC
LILJANA KECA

LILJANA KECA

UB-FF
NENAD KEČA

NENAD KEČA

UB-FF
BLANCA BEATRIZ LANDA

BLANCA BEATRIZ LANDA

CSIC-IAS
PIERFEDERICO LA NOTTE

PIERFEDERICO LA NOTTE

CNR-IPSP
ALFONS OUDE LANSINK

ALFONS OUDE LANSINK

WU-BEC
BRUNO LEGENDRE

BRUNO LEGENDRE

ANSES-LSV
GIULIANA LOCONSOLE

GIULIANA LOCONSOLE

UNIBA-DiSSPA
RENATE LOEWE

RENATE LOEWE

LOEWE
MARIANNE LOISEAU

MARIANNE LOISEAU

ANSES-LSV
MARÍA MILAGROS LÓPEZ

MARÍA MILAGROS LÓPEZ

IVIA-PPBC
STEPHANIE MALLARD

STEPHANIE MALLARD

VILMORIN
ENZO MANNI

ENZO MANNI

ACLI RACALE
FEDERICO MANNI

FEDERICO MANNI

ACLI RACALE
MUNIR MAWASSI

MUNIR MAWASSI

ARO VOLCANI
SHELAGH McCARTAN

SHELAGH McCARTAN

FORESTRY RES AG
IVAN MILENKOVIĆ

IVAN MILENKOVIĆ

UB-FF
DIMITRI MOLUSSON

DIMITRI MOLUSSON

ANSES-LSV
ADELA MARIA MONTERDE

ADELA MARIA MONTERDE

IVIA-PPBC
MIGUEL MONTES-BORREGO

MIGUEL MONTES-BORREGO

CSIC-IAS
FÉLIX  EDUARDO  MORÁN VILLAMIZAR

FÉLIX EDUARDO MORÁN VILLAMIZAR

IVIA-PPBC
MASSIMILIANO MORELLI

MASSIMILIANO MORELLI

CNR-IPSP
ARANZAZU MORENO

ARANZAZU MORENO

CSIC-ICA
MARINA MORENTE DIAZ

MARINA MORENTE DIAZ

CSIC-ICA
MONIQUE MOURITS

MONIQUE MOURITS

WU-BEC
RAPHAELLE MOUTTET

RAPHAELLE MOUTTET

ANSES-LSV
INMA NAVARRO HERRERA

INMA NAVARRO HERRERA

IVIA-PPBC
JUAN ANTONIO NAVAS-CORTÉS

JUAN ANTONIO NAVAS-CORTÉS

CSIC-IAS
ROBERT NEEDHAM

ROBERT NEEDHAM

FORESTRY RES AG
FRANCO NIGRO

FRANCO NIGRO

UNIBA-DiSSPA
ANNE NISSINEN

ANNE NISSINEN

LUKE
ESTER MARCO-NOALES

ESTER MARCO-NOALES

IVIA-PPBC
ALEKSA OBRADOVIĆ

ALEKSA OBRADOVIĆ

UB-FA
VALÉRIE OLIVIER

VALÉRIE OLIVIER

ANSES-LSV
FRANCESCO PALMISANO

FRANCESCO PALMISANO

CRSFA
MATTHEW PARRATT

MATTHEW PARRATT

FORESTRY RES AG
ŽAKLINA PAVLOVIĆ

ŽAKLINA PAVLOVIĆ

UB-FA
ANA PEREZ-SIERRA

ANA PEREZ-SIERRA

FORESTRY RES AG
JUHA-MATTI PIHLAVA

JUHA-MATTI PIHLAVA

LUKE
BARTOLOMÉ PILAR

BARTOLOMÉ PILAR

AGR VILLENA
MINNA URSULA PIRHONEN

MINNA URSULA PIRHONEN

UH-MAAT
FRANÇOISE POLIAKOFF

FRANÇOISE POLIAKOFF

ANSES-LSV
FRANCESCO PORCELLI

FRANCESCO PORCELLI

UNIBA-DiSSPA

PERRINE PORTIER

PERRINE PORTIER

INRA
ORIANA POTERE

ORIANA POTERE

UNIBA-DiSSPA
ANDJELKA PROKIC

ANDJELKA PROKIC

UB-FA
TROND RAFOSS

TROND RAFOSS

NIBIO
HELEN REES

HELEN REES

FORESTRY RES AG
NATALIE REIMER

NATALIE REIMER

LOEWE
PHILIPPE REYNAUD

PHILIPPE REYNAUD

ANSES-LSV
ISABELLE RENAUDIN

ISABELLE RENAUDIN

ANSES-LSV
BERT RIJK

BERT RIJK

AUREA IMG
DAVIDE ROASCHIO

DAVIDE ROASCHIO

LOEWE
ROBERTA ROBERTO

ROBERTA ROBERTO

UNIBA-DiSSPA
NEYSA RODRIGUEZ

NEYSA RODRIGUEZ

UCR-CIET
PASQUALE SALDARELLI

PASQUALE SALDARELLI

CNR-IPSP
SIMONA MARIANNA SANZANI

SIMONA MARIANNA SANZANI

UNIBA-DiSSPA
SUSANA SANJUAN VIDAL

SUSANA SANJUAN VIDAL

AGR VILLENA
MARIA SAPONARI

MARIA SAPONARI

CNR-IPSP
LUCIANA SAVINO

LUCIANA SAVINO

CNR-IPSP
VITO NICOLA SAVINO

VITO NICOLA SAVINO

UNIBA-DiSSPA
JENNIFER SJÖLUND

JENNIFER SJÖLUND

SG SASA
KATHARINA SCHWANDA

KATHARINA SCHWANDA

BFW
LEONARDO SUSCA

LEONARDO SUSCA

UNIBA-DiSSPA
VENCHE TALGØ

VENCHE TALGØ

NIBIO
DANILO TAVANO

DANILO TAVANO

CNR-IPSP
RAQUEL TRILLO ESTUDILLO

RAQUEL TRILLO ESTUDILLO

CITOLIVA
PASQUALE TROTTI

PASQUALE TROTTI

UNIBA-DiSSPA
WOPKE VAN DER WERF

WOPKE VAN DER WERF

WU-CSA
GEMA ISABEL VÁZQUEZ

GEMA ISABEL VÁZQUEZ

CERTIS EUR
ANTONIO VICENT

ANTONIO VICENT

IVIA-PPBC
ABEL VIDAL

ABEL VIDAL

AGR VILLENA
JOAN WEBBER

JOAN WEBBER

FORESTRY RES AG
CHENYI YAO

CHENYI YAO

A L TOZER
MARIA JESUS ZANON

MARIA JESUS ZANON

CERTIS EUR
PABLO j. ZARCO-TEJADA

PABLO j. ZARCO-TEJADA

CSIC-IAS
STEFANIA ZICCA

STEFANIA ZICCA

CNR-IPSP
NEVENA ZLATKOVIĆ

NEVENA ZLATKOVIĆ

UB-FA